Tisková zpráva Vernisáž 28.6.2021

Slavnostní zahájení výstavy Akvarel s Alčou.
 

V Pardubicích dne 28.6.2021

Dnes jsme měli to potěšení setkat se při slavnostním zahájení výstavy výtvarných prací slečny Aleny Čermákové, které vznikají v rámci projektu: Práce lidí s hendikepem má smysl. Vernisáž proběhla ve 4.patře KrÚ na Komenského nám. 125 v Pardubicích, na tomto místě můžete vidět výstavu do 31.7.2021. Projekt, díky kterému obrázky vznikají podpořila Nadace ČEZ.

Od prosince 2020 do současnosti Alenka pravidelně s lektorem maluje a učí se techniku akvarelu.???????????? Výstava odráží výběr vzniklých děl. Některá díla jsou jednodušší ze začátku kurzu , jiná jsou již složitější a odrážejí kombinovanou techniku akvarelu tzv. mixed media, kdy se používá více druhů kreativních potřeb (akvarelový obrázek dotvořený fixou, pastelkou apod.).Obrázky jsou velmi pozitivní a určitě Vás osloví.

Sociální podnik Léthó o.p.s. má v plánu použít grafiku na své výrobky např. v podobě diáře, záložek, dárkových tašek apod. Tyto předměty můžete výhledově na konci roku 2021 zakoupit na webu www.letho.cz. Alenka Čermáková je absolventkou Základní a Praktické školy Svítání o.p.s. Pardubice. Nyní pracuje v sociálním podniku Léthó o.p.s., kde kompletuje dřevěné hračky a podílí se na chodu knihařské a tiskařské dílny. Díky projektu může rozvíjet své nadání. Děkujeme zástupcům PK za dlouhodobou podporu sociálního podnikání a možnost uspořádat výstavu v prostorách KrÚ. Zveme širokou veřejnost k návštěvě výstavy, která je volně přístupná v provozní době KrÚ. 


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení