Tisková zpráva Vernisáž 28.6.2021

Slavnostní zahájení výstavy Akvarel s Alčou.
 

V Pardubicích dne 28.6.2021

Dnes jsme měli to potěšení setkat se při slavnostním zahájení výstavy výtvarných prací slečny Aleny Čermákové, které vznikají v rámci projektu: Práce lidí s hendikepem má smysl. Vernisáž proběhla ve 4.patře KrÚ na Komenského nám. 125 v Pardubicích, na tomto místě můžete vidět výstavu do 31.7.2021. Projekt, díky kterému obrázky vznikají podpořila Nadace ČEZ.

Od prosince 2020 do současnosti Alenka pravidelně s lektorem maluje a učí se techniku akvarelu.???????????? Výstava odráží výběr vzniklých děl. Některá díla jsou jednodušší ze začátku kurzu , jiná jsou již složitější a odrážejí kombinovanou techniku akvarelu tzv. mixed media, kdy se používá více druhů kreativních potřeb (akvarelový obrázek dotvořený fixou, pastelkou apod.).Obrázky jsou velmi pozitivní a určitě Vás osloví.

Sociální podnik Léthó o.p.s. má v plánu použít grafiku na své výrobky např. v podobě diáře, záložek, dárkových tašek apod. Tyto předměty můžete výhledově na konci roku 2021 zakoupit na webu www.letho.cz. Alenka Čermáková je absolventkou Základní a Praktické školy Svítání o.p.s. Pardubice. Nyní pracuje v sociálním podniku Léthó o.p.s., kde kompletuje dřevěné hračky a podílí se na chodu knihařské a tiskařské dílny. Díky projektu může rozvíjet své nadání. Děkujeme zástupcům PK za dlouhodobou podporu sociálního podnikání a možnost uspořádat výstavu v prostorách KrÚ. Zveme širokou veřejnost k návštěvě výstavy, která je volně přístupná v provozní době KrÚ.