Novinky

Praxe v Léthó poděkování

Den seniorů je tu !

1.10. slavíme mezinárodní den seniorů. Všichni jednou budeme staří. Tato věková skupina lidí budí zájem široké veřejnosti. Téměř každý z nás asi měl babičku či dědečka. Vzpomínáte si na toto období? My v Léthó určitě ano. Letos se uskuteční již sedmý ročník oslav svátků seniorů. Ve vybraných městech České republiky jsou připraveny zábavní programy na počest všech seniorů. Těšit se můžete na různé pochutiny, prezentace či umělce. Vezměte své prarodiče nebo dokonce už i své starší rodiče na kávu, zavzpomínejte na staré dobré časy. A při té kávě jim můžete darovat nějakou pozornost z našeho podniku. Vyrábíme dárky od srdce právě pro vás a vaše blízké. Nákupem podpoříte sociální podnikání. Více o našich projektech zde: https://www.letho.cz/projekty/. Klikněte na tento odkaz: https://www.letho.cz/papirove-vyrobky/ a nechte se unášet na vlně milých výrobků s akvarelovým obrázkem od naší Alenky.

Ochutnávka akvarelu v kruhu zdraví Chrudim
Super spolupráce s kolegy z oboru gastro v Chrudimi. Kdo nezná určitě zavítejte, výborně a zdravě vaří. Mají úžasný chleba a spousty dobrot. Také chystají vánoční cukroví. www.kruhzdravi.cz
Společně jsme vymysleli malou uměleckou ochutnávku. Na jaře pak připravíme větší výstavu prací z našich dílen. Moooc se těšíme a baví nás spolupráce sociálních podniků.
Práce lidí s hendikepem má smysl!
 

Jak jste se potkali?

Kristýna z Léthó:

Již v roce 2019 jsme na sebe vzájemně narazili s Danou, možná při nákupu chleba.

Slovo dalo slovo a společné téma sociálního podnikání nás přivedlo k první velké spolupráci. Začali jsme pracovat na tvorbě kalendáře skvělých receptů pro kruh zdraví. Všechno klaplo a kalendář je super. Dodnes se prodává protože je nedatovaný a tudíž nadčasový. Stále o sobě víme.

Napadlo nás zpříjemnit čas obědů ve zdravé jídelně malou uměleckou ochutnávkou.

Dana zajistila instalaci několika obrázků naší zaměstnankyně Alči, která pravidelně maluje. Je to taková malá ochotnávka, na jaro plánujeme větší výstavu prací.

 
 
 
Známe vítěze soutěže pro MŠ!

Ukončení soutěže pro mateřské školy ČR - loučení předškoláků.

Dne 31.7.2022 v 24:00 hod byla ukončena naše soutěž. Moc děkujeme všem zúčastněným mateřinkám, dorazila nám spousta krásných fotografií ze slavností z různých koutů ČR. Přejeme všem předškoláčkům uspěšné vkročení do školního roku. Všem pedagogům skláníme obdiv za kreativitu a nápady, které vkládají do své práce.

Vítěz může být jen jeden.

A my jsme po dlouhém rozvažování vybrali Mateřskou školu Paskov, p.o., Místecká 758, 73921 Paskov, která tímto od nás získává HA HA Hru, naši novou haptickou pomůcku. Vítězům moc gratulujeme a odesíláme slibovanou výhru.

Budeme moc rádi, když se s námi vítězná mateřinka podělí o zážitky s naší novou hrou a současně montesorri pomůckou.

Ještě jednou moc děkujeme všem zúčastněným MŠ.

 

Výroční zpráva 2021
Na našem webu můžete nově nalézt Výroční zprávu naší organizace Léthó Pardubice za rok 2021. Rok 2021 pro nás byl fajn, opravdu hodně se toho povedlo.
Malovali jsme - dokonce výstava byla realizována.
Také jsme stihli stáž pro studenty.
Spousta práce v dílně na kompletacích.
Podíleli jsme se na vývoji a výrobě logopedických her.
Naučili jsme se balit a expedovat balíky.
Vylepšili a rozšířili jsme e-shop.
Díky projektu máme nové venkovní banery.
Vyrobili jsme vlastní diář na rok 2022, a navrhli spoustu originálních obrázků pro naše zákazníky nejen na vánoční sezónu.
 
Potkali jsme se na 21. dětském SUPER dni a bylo to SUPER

Několik málo fotek z 21. Suped dětského dne v Pardubicích 4.6.2022.

Den otevřených dveří dveří elektrárna Chvaletice 11.6.2022

Náš stánek můžete potkat také na Dni otevřených dvěří elektrárny Chvaletice dne 11.6.2022. Můžete zde vyzkoušet naše logopedické pomůcky a také na místě konzultovat s našimi logopedy. Čeká na vás také zajímavý doprovodný program.

Těšíme se na setkání.

Den Pardubického kraje 10.6.2022
Již brzy můžete potkat stánky na Perštýnském náměstí, mezi nimi bude i ten náš. Můžete vyzkoušet všechny naše logopedické pomůcky a nakopit výrobky sociálního podniku www.letho.cz
Moc se těšíme na setkání!
Bližší informace o programu naleznete na tomto odkazu.
Zahájili jsme projekt „Vzděláváme se s Léthó"

Zahájili jsme projekt „Vzděláváme se s Léthó", který podpořil Magistrát města Pardubic v rámci podpory sociálního podníkání. Jsme moc vděční, že jsme mohli zakoupit nový notebook, který nám tolik chyběl k práci. Petra bude moci zajišťovat super obsluhu našich zákazníků.

Také začal kurz kreativních aktivit, malujeme a tvoříme nové podklady pro originální výrobky s příběhem.

Těšíme se také na kurz e-mail marketingu. Práce lidí s hendikepem má smysl!

Podpora města Pardubice pro sociální podniky

Moc si vážíme podpory od Magistrátu města Pardubice, který podpořil náš projekt. Díky projektu brzy začneme tvořit v našich dílnách nové druhy kreativních výrobků. Těšit se můžete na nová přání, dárkové tašky, bloky s originální grafikou ze štětců našich zaměstnanců. Také budeme mít možnost dále se proškolit v e-mail marketingu. Článek o podpoře sociálního podnikání si můžete přečíst na odkazu níže!

https://www.pardubicezive.eu/socialni-podniky-se-mohou-diky-podpore-mesta-nadale-rozvijet/?fbclid=IwAR1cYhOhByhm1QDzlO4Ay2i80-qP7n3hY0G29ryO5g1AY-Lh46jpKwdBGRs